ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Bartın İl Göç Müdürlüğü personeli Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti.

                                              18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ
Dünya çapındaki göçmen hakları savunucuların verdiği uzun mücadelenin ve devletlerarası müzakerelerin önemli bir sonucu olarak 18 Aralık 1990 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, “ Uluslarası Göçmen İşçiler ve Ailelerinin Haklarını Koruma Konvansiyonu ”nu imzalamıştır.2000 yılında ise “ 18 Aralık “ Birleşmiş Milletler tarafından resmi olarak “Uluslararası Göçmenler Günü” olarak kabul edilmiştir.
 
Vali DİRİM, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle İl Göç İdaresi Müdürlüğü personelini makamında kabul etti.
 
Vali DİRİM kabulde yaptığı konuşmada, 18 Aralık Göçmenler Günü’nün ülkemizde ve dünya çapında yerinden edilmiş insanların yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturmayı hedeflediğini ifade etti.
 
 
İl Göç İdaresi Müdürü Ali İhsan ÖNER’in de hazır bulunduğu ziyarette ilimizde yaşayan göçmenler hakkında bilgi alan Vali DİRİM,  farklı kültürlerle birlikte yaşamaya yıllardır deneyimleriyle devam eden Türk halkının ve misafir ettiğimiz tüm yabancıların Uluslararası  Göçmenler Günü’nü kutladı.
 
 
 
 
Kayıt: 18.12.2016
Güncelleme:21.12.2016
Paylaş


WS05