İl Müdürü


Adem SEZER
Ankara Valiliği Protokol Müdürü
İl Göç İdaresi Müdürü V.
 
01 Mayıs 1962’de Samsun’un Vezirköprü ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. İçişleri Bakanlığınca açılan sınavı kazanarak 25.11.1983 tarihinde, Hatay Valiliğinde başlayan memuriyet hayatı, Keçiören Kaymakamlığı ve Ankara Valiliğinde devam ederken 1990 yılından itibaren Personel Şefi, 20 Aralık 1993 tarihinden itibaren Ankara Valiliği Protokol Müdürü olarak devam etmektedir. Protokol Müdürlüğü görevinin yanı sıra çeşitli zamanlarda Ankara Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü, İl Yazı İşleri Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüklerine birden çok defa vekalet etmiş olup 15 Ekim 2014 tarihinden itibaren Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğü görevini vekaleten yürütmektedir.

Çalışmaları nedeniyle başta Başbakanlık, Askeri Makamlar ve Ankara Valiliği olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından 19 takdirname ve 7 teşekkür belgesi ile ödüllendirilmiştir. Görev süresi içerisinde; Yazışma Teknikleri, Dil Bilgisi ve Yazışma Kuralları, Bilgisayar İşletim Sistemleri, Valilik Birim Müdürleri Hizmet İçi Eğitim Seminerleri, Kişisel Gelişim Hitabet ve Beden Dili Semineri, Protokol Müdürleri Eğitim Semineri, Ortadoğu Din, Siyaset ve Uluslararası İlişkiler vb. mesleki eğitimle ve dünya siyasetiyle ilgili seminer, toplantı, konferans ve kurslara konuşmacı, katılımcı, dinleyici ve kursiyer olarak katılmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Adem Sezer, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üyesi veya gönüllüsü olarak faaliyetlerine destek sağlamaktadır.

 

Kayıt: 2.11.2015
Güncelleme:2.11.2015
Paylaş
WS05